ECK Restaurant - Víno banner
 

Víno

Za dobrým vínom sa oplatí cestovať, dobré víno sa oplatí ochutnať.

Výnimočných vín je na celom svete neúrekom, bola by škoda nevydať sa na neobyčajnú cestu za ich poznaním. Víno a jedlo sa navzájom obohacujú a dopĺňajú, u nás si ten pôžitok z viac ako 8000 fľiaš vo vinotéke vychutnáte plnými dúškami.

 
 

Regionálne vína

Ich chuť je nám blízka. Dorábajú sa v blízkosti nášho mesta či krajiny, na vinohrady svieti to isté slnko a chuťové poháriky dokážu ľahko odhaliť ich skryté tajomstvá. Práve vína spoza najbližšieho kopca dokážu prekvapivo očariť. Vyberte sa s nami spoznávať vína zo Slovenska, Rakúska, Čiech či Maďarska.

ECK Restaurant
 

Svetové vína

Najjednoduchšie cestovanie je v pohári dobrého vína. Ako svieti slnko na listy viniča alebo zúrodňuje pôdu dážď na opačnom konci sveta, najlepšie spoznáte cez víno. Vína v našej ponuke sme ochutnali, spoznali výrobcov a ich príbeh nás zaujal natoľko, že sme rozhodli všetku tú krásu podať ďalej.

ECK Restaurant
 

Kvalita

Za poctivým a autentickým vínom hľadajte srdce vinára, jeho jedinečný prístup, ručný zber hrozna a starostlivosť o víno. Nemenej dôležité je aj jeho skladovanie, na ktorom si u nás dávame zvlášť záležať. V našej vinotéke udržiavame konštantnú teplotu 15,5°C a vlhkosť 65%. Vína sú uložené v horizontálnej polohe a slnečné svetlo tam neprenikne.

ECK Restaurant
 

Chuť

Chuť je vraj štatisticky najdôležitejšou posudzovanou vlastnosťou každého vína. My ju však berieme oveľa osobitnejšie. Chceme, aby sa víno našim hosťom páčilo, príjemne voňalo a mali z neho výnimočný zážitok. Je len na vás, či sa necháte viesť našim someliérom alebo sa vydáte svojou cestou.

ECK Restaurant - Chuť
 

Peter Lunter

Náš hlavný someliér zodpovedný za výber vín reštaurácii ECK a oddaný fanúšik nemeckého rieslingu. Peter sa k vínam dostal v zahraničí, kde mal možnosť nazbierať nielen pracovné skúsenosti pod vedením vynikajúcich svetových someliérov, ale aj ochutnať autentické vína z celého sveta. Jeho slabosť pre výnimočné vinárstva čoskoro odhalíte aj v našej vínnej karte.

Peter Lunter
ECK Restaurant