Víno

Za dobrým vínom sa oplatí cestovať, dobré víno sa oplatí ochutnať.

Výnimočných vín je na celom svete neúrekom, bola by škoda nevydať sa na neobyčajnú cestu za ich poznaním. Víno a jedlo sa navzájom obohacujú a dopĺňajú, u nás si ten pôžitok vychutnáte plnými dúškami.

Image
ECK Restaurant - Víno

Lokálne vína

Ich chuť je nám blízka. Dorábajú sa v blízkosti nášho mesta či krajiny, na vinohrady svieti to isté slnko a chuťové poháriky dokážu ľahko odhaliť ich skryté tajomstvá. Práve vína spoza najbližšieho kopca dokážu prekvapivo očariť. Vyberte sa s nami spoznávať vína zo Slovenska, Rakúska, Čiech či Maďarska.

Image
ECK Restaurant - Lokálne víno

Svetové vína

Najjednoduchšie cestovanie je v pohári dobrého vína. Ako svieti slnko na listy viniča alebo zúrodňuje pôdu dážď na opačnom konci sveta, najlepšie spoznáte cez víno. Vína v našej ponuke sme ochutnali, spoznali výrobcov a ich príbeh nás zaujal natoľko, že sme rozhodli všetku tú krásu podať ďalej.

Image
ECK Restaurant - Peter Lunter

Kvalita

Za kvalitou sa určite oplatí vybrať, vedieť si ju patrične vychutnať a v neposlednom rade aj zaplatiť. Za poctivým a autentickým vínom hľadajte srdce vinára, jeho jedinečný prístup, ručný zber úrody hrozna, pravdivosť v starostlivosti o víno a minimálne zásahy počas jeho výroby.

Image
ECK Restaurant - Kvalita

Chuť

Chuť je vraj štatisticky najdôležitejšou posudzovanou vlastnosťou každého vína. My ju však berieme oveľa osobitnejšie. Chceme, aby sa víno našim hosťom páčilo, príjemne voňalo a mali z neho výnimočný zážitok. Je len na vás, či sa necháte viesť našim someliérom alebo sa vydáte svojou cestou.

Image
ECK Restaurant - Chuť

Peter Lunter

Náš hlavný someliér zodpovedný za výber vín reštaurácii ECK a oddaný fanúšik nemeckého rieslingu. Peter sa k vínam dostal v zahraničí, kde mal možnosť nazbierať nielen pracovné skúsenosti pod vedením vynikajúcich svetových someliérov, ale aj ochutnať autentické vína z celého sveta. Jeho slabosť pre výnimočné vinárstva čoskoro odhalíte aj v našej vínnej karte.

Image
ECK Restaurant - Peter Lunter
Image
ECK Restaurant - Víno