Remeselníci

Reštauráciu netvorí len jedlo a víno, ale každý jeden kúsok, ktorý dotvára jej dušu. Ľudia, ktorí pracujú s drevom, kovom, štetcom či múkou, s láskou a vášňou tvoria svoje dielo. Ich odkaz nájdete aj v našej reštaurácii ECK kamkoľvek sa pozriete. Sme veľmi radi, že sú súčasťou nášho tímu, ktorý sa o vás stará. 

 

Pekár

Chlieb je tým najobyčajnejším jedlom, avšak neuveriteľne vzácnym. Cítite v ňom silu prírody, ktorá umožnila rásť a dozrievať pšenici či raži. Jeho kôrka je srdcom pekára, ktorý ho upiekol. Ten náš vzniká pod rukami pekára Dávida Oroša. Starostlivo pripravený z čerstvého kvásku, vymiesený a upečený v kamennej peci.

Pekar
 

Taniere

Záleží nám na surovinách, z ktorých varíme a rovnako nám záleží na tanieroch, na ktorých jedlo našim hosťom podávame. Pozrieť sa na keramiku z iného uhla pohľadu nám ukázali v Si.Li. ceramics dve výnimočné slovenské dámy, Simona Janišová a Linda Viková, ktoré zdieľajú vášeň pre porcelán a kameninu. Pre ECK spojili unikátnosť prírodných materiálov a odkazu mora, ktoré sa tu v Devíne veľmi dávno nachádzalo.

Taniere Sili
 

Vinár

Devín je úžasným miestom posiatym vinohradmi. Jedno výnimočné vinárstvo sa nachádza aj v našom susedstve a jeho vína sú autentickým obrazom miesta, kde vznikajú. Vinárstvo Zlatý roh sa s rešpektom k prírode stará o svoje vinohrady a do procesu výroby nezasahuje. Výsledkom je výnimočné naturálne víno, ktoré nesie v sebe pečať Devína a vinára Filipa Nagya.

Vinár
 

Umenie

Umenie je výsledkom úžasného procesu tvorby, rovnako ako varenie. Na jednej strane ich spája práve tvorivosť, na strane druhej sa rozchádzajú v pominuteľnosti. Umenie je nadčasové a presahuje roky života. Výsledkom varenia je krátky, chutný okamžik. Práve tento paradox vedeli v ECKu spojiť umelci Pali Susa a Andrej Margoč, ktorí sa spolu so Zuzkou Dankovou podieľali na výbere diel v našej reštaurácii.

ECK Restaurant - Umelci
 

Drevo

Prírodný materiál, ktorý niekoľko rokov usilovne rástol a dozrieval. Jeho unikátnosť sa nedá opomenúť. S úctou a rešpektom k darom prírody pristupuje aj Tomáš Stopa, ktorého ruky vytvorili drevené doplnky v našej reštaurácii. Drevo je prírodný živel, ktorý v ECKu nesmie chýbať.

ECK Restaurant - Drevo - Tomas Stopa
 

Kov

Ďalší fascinujúci materiál, ktorý pod rukami a kladivom Adama Čierneho mení svoju podobu a prináša ECKu nový rozmer. Vďaka remeselnej zručnosti a štúdiu výtvarných umení dokáže Adam zhmotniť naše predstavy.

Kovac